תחום לימודי

רגילים אנו לדבר עם תלמידותינו על חשיבות הלימוד, על הערך הגדול שבידיעה ועל העוצמה שבסקרנות. יחד עם זאת, רגילים אנו לדבר על מימוש האני וביטוי הייחודיות של כל אחת ואחת. לכל תלמידה יש תחומים ומקצועות שהיא אוהבת ובהם היא רוצה להשקיע.

האתגר שלנו באולפנה הוא למצוא את נקודת המפגש בין שני כוחות  אלו ואכן חלק מרכזי בדרכה החינוכית של האולפנה הינו האדרת הלימוד. אם כערך בפני עצמו ואם כלימוד ששם לו כמטרה "גדול תלמוד תורה שמביא לידי מעשה", זאת כאמצעי להכוונת תלמידותינו להיות מובילות בחברה. אנו שואפים שהבנות תצלחנה להגשים עצמן, להתפתח, לצמוח ולגלות את האני תוך כדי גילוי תגליות חדשות סביבן.

האולפנה מכשירה את תלמידותיה לתעודת בגרות ברמה גבוהה במקצועות לימודיים מגוונים וייחודיים. המגמות הקיימות: מחשבים, היסטוריה, ספרות, ביולוגיה, פיזיקה, אומנות, קולנוע, לימודי ארץ ישראל ועבודות גמר. הבנות בוחרות את המגמות על פי נטייתן והן יכולות לבחור שתי מגמות בו זמנית. כמו כן מתקיימים שיעורי העשרה כגון: תכנית אופקים, צפייה ביקורתית, ארץ מולדת, כתיבת עבודות חקר ועוד.

בית מדרש פעיל

פיתוח עולמן התורני של התלמידות חשוב לנו ביותר ולכן בנוסף לשעורי הקודש ישנן מסגרות שמטרתן בניית עולמות רוחני איתן יותר. לדוגמה, מידי יום שלישי נערכת באולפנה הפוגה ממערכת הלימודים הרגילה לטובת למידה מסוג אחר. במסגרת תכנית "בית מדרשת באולפנה" הבנות בוחרות עם מי ומה הן תלמדנה בשעה זו. הן לומדות, משוחחות ומעמיקות בעולם הדתי יחד עם אחת מנשות הצוות בקבוצות קטנות. כמו כן, על מנת לאפשר לתלמידות המעוניינות לפתח את עולמן הרוחני-תורני מעבר למסגרת לימודי האולפנה, ומתקיימת תכנית לימוד לשמה. בתכנית זו נשארות הבנות אחרי שעות הלימודים ומשתתפות הן בשיעורי בחירה בנושאים מגוונים והן בלימוד קבוע כל כיתה עם רב משלה. בנוסף פוגשות הבנות דמויות משמעותיות, התורמות להתפתחות עולמן התורני.

 

התחום החברתי

ההווי הייחודי של האולפנה, מעניק לתלמידות אפשרות ליטול חלק בוועדות שונות על מנת ליזום ולארגן פעילויות בתחומים החברתיים והחינוכים של האולפנה. בנוסף, מקיים הצוות החינוכי בראשות הרכזת החברתית וצוות המדריכות מגוון פעילויות חברתיות-חינוכיות הכוללות, בין השאר: פעילות קבועה בימי חמישי ערבי כיתה, סיורים, שבתות אולפנה, ימי עיון וסמינריונים בנושאים אקטואליים, מחשבה ואמונה.

 

פעילות התנדבותית

כחלק מפעילות החברתית והערכית באולפנה אנו משלבים התנדבויות ותרומה לאחר. במהלך השנה כיתות ט׳-י״א מתנדבות אחר הצהריים באופן קבוע במקומות השונים לפי בחירתן האישי כחלק מפרויקט מעורבות חברתית ומחויבות אישית. מספר פעמים בשנה בנות האולפנה מתנדבות ביציאות חד יומיות קבוצתיות לשמח חולים, קשישים וילדים בעלי צרכים מיוחדים. בנוסף ישנם פרויקטים של התנדבות לפי הכיתות השונות: בכיתה י״א יוצאים לשלושה ימים מרוכזים של התנדבות בעיר לוד. כחלק מארועי חודש אדר, כיתה ט׳ מארגנת שוק פורים לילדים בעלי מוגבלויות וכיתה י״ב מארגנת יריד חסד שכל הכנסותיו לצדקה.