מדעי המחשב הוא מקצוע בחירה עיוני הנלמד בהיקף של 5 יח"ל. במדעי-המחשב עוסקים בפיתוח פתרונות לבעיות ומשימות שונות בכל תחומי חיינו, אשר ניתן ליישמם בעזרת המחשב. פתרונות אלו מכונים "אלגוריתמים", אותם מתרגמים לתוכניות מחשב.

תכנית הלימודים במדעי-המחשב בארץ היא מן המתקדמות בעולם (התכנים הנלמדים בארץ בתיכון נלמדים במדינות אחרות רק במסגרות אקדמיות).  במסגרת לימודי המגמה לומדות הבנות תכנות בשפת .Java הלימוד שם דגש לא רק על שפת התכנות, אלא על עקרונות של תכנות נכון, חכם ויעיל ועל מיומנויות בפתרון בעיות באמצעות המחשב.

בנוסף ללימודי האלגוריתמיקה והתכנות כלולים בתוכנית הלימודים נושאים נוספים כגון, שיטות לארגון וניהול מידע, מבני-נתונים מורכבים, ונושאים תיאורטיים כמו "מודלים חישוביים" )תחום שבמסגרתו בודקים, למשל, מה יכול לחשב מחשב, האם המחשב יכול לחשב הכל?).

הלימוד משלב בין לימודים תיאורטיים והתנסות במעבדת המחשבים. הלימודים מקנים בסיס מצוין והתחלה קלה יותר למי שתבחר בעתיד ללמוד או לעסוק בעולם המחשבים, אך חשובה מכל היא התרומה של לימודי מדעי-המחשב לפיתוח החשיבה הלוגית והיצירתית וליכולת ההתמודדות עם בעיות הדורשות רמות חשיבה גבוהות.

בשנת תשפ"ב תיפתח לראשונה מגמה טכנולוגית שתעסוק בהנדסת תוכנה וסייבר, במסגרתה יעסקו התלמידות בבניית מערכות תוכנה מתקדמות, עם התמחות בנושאים שבחזית הטכנולוגיה. המגמה תעניק 5 יחידות לימוד בנוסף ל-5 יחידות הלימוד של מגמת מדעי-המחשב (סה"כ - 10 יח"ל).מ

רכזת מגמה: דפנה קדרון, מהנדסת תוכנה בתעשיית ההיי-טק.